zobu protezēšana

dentamix

mūsdienīga zobārstniecības klīnika Rīgā un Ādažos

BĒRNU ZOBĀRSTS

KAD BĒRNAM BŪTU JĀBŪT PIRMAJAI VIZĪTEI PIE ZOBĀRSTA?

Ir svarīgi bērnu vest pie zobārsta, lai sadraudzētos ar speciālistu nevis sniegtu akūtu palīdzību sāpoša zoba gadījumā, tāpēc bērnu pirmo reizi pie zobārsta ieteicams aizvest jau viena gada vecumā.

KAS NOTIEK PIRMĀS VIZĪTES LAIKĀ?

Pirmajā vizītē zobārsts vecākiem sniedz informāciju par pareizu zobu kopšanu un uzturu, kā arī tiek pārbaudīti bērna zobi, sakodiens un mutes dobuma gļotādas. Šādas vizītes ir lietderīgas arī pirmsskolas vecuma bērniem, jo bērns iepazīstas ar savu zobārstu un sāk pierast pie atmosfēras zobārstniecības kabinetā.

KO DARĪT, JA BĒRNS NEVĒLAS SADARBOTIES?

Ja regulāras un nesāpīgas vizītes nav palīdzējušas pārvarēt bailes no zobārsta, tad visbiežāk tiek ieteikta zobu labošana vispārējā narkozē.

KĀ VECĀKIEM BŪTU JĀSAGATAVO BĒRNS PIRMAJAM ZOBĀRSTA APMEKLĒJUMAM?

Ļoti lietderīgi ir kopā ar bērnu apskatīt kādus izzinošus materiālus par zobiņiem, izrunāt to, kas materiālos ir ilustrēts. Jautrību sagādās arī lomu spēles: zobārsts- pacients un otrādi. Drošības sajūtai ļaujiet bērnam līdzi ņemt kādu mīļāko rotaļlietu. Svarīgi ir neteikt tādas frāzes kā: „Tev neko nedarīs” vai „Tev nekas nesāpēs”, jo arī zobu apskate ir darbība, tātad zobārsts tomēr kaut ko „darīs gan”.

KĀDĒĻ SVARĪGI IR LABOT ARĪ PIENA ZOBUS?

Veselīgu piena zobu saglabāšana ir ļoti svarīga patstāvīgo zobu veidošanās procesā, kā arī tie palīdz veidot skaņas, proti, piedalās runas funkcijas veidošanā. Piena zobi saglabā vietu patstāvīgajiem zobiem un ir nepieciešami normālai žokļu augšanai un attīstībai. Ja pirmos zobus pāragri zaudē, ir iespējamas ortodontiskas komplikācijas.

KĀDOS GADĪJUMOS ZOBU LABOŠANA VISPĀRĒJĀ NARKOZĒ?

Labošana vispārējā narkozē ir ieteicama bērniem līdz 4 gadu vecumam, ja bērnam ir vairāki bojāti zobi un nav izdevies sadarboties ar zobārstu.

CIK REIZES GADĀ JĀAPMEKLĒ ZOBĀRSTS BĒRNIEM?

Bērnu ieteicams vest pie zobārsta 2 reizes gadā.

KO BĒRNAM NEVAJADZĒTU ZINĀT PIRMS ZOBĀRSTA APMEKLĒJUMA?

Nevajadzētu bērnam iedvest savas bailes un stāstīt par savu negatīvo pieredzi. Jābūt piesardzīgiem ar izteicieniem, ko lieto sarunā ar bērnu: „Tev iešpricēs un izurbs”, „Tu tikai nebaidies”, „Ja nesalabosim zobu, to vajadzēs raut ārā” u.c. Šāda veida izteicieni ne tikai sabiedē, bet arī ievieš bērnos neuzticību ne tiekai speciālistam, bet arī vecākiem.

CENAS

Pirmreizēja iepazīšanās, izmeklēšana un konsultācija vecākiem - 50.00€

Piena zoba plombēšana - 50.00€

Piena zoba ekstrakcija - 20.00 - 50.00€

Mutes dobuma higiēna bērniem:

Piena, maiņas sakodiens - 40.00€

Pastāvīgais sakodiens - 50.00€

saņem konsultāciju vai piesaki vizīti