zobu protezēšana

dentamix

mūsdienīga zobārstniecības klīnika Rīgā un Ādažos

ZOBU IZMEKLĒŠANA

KAS NOTIEK PIRMĀS VIZĪTES LAIKĀ?

Vispirms ārsts iepazīstas ar savu pacientu, noskaidrojot vēlmes un galvenās sūdzības saistībā ar mutes dobuma veselību. Kā nākamais solis ir mutes dobuma izmeklēšana - gan zobu, gan smaganu veselības stāvokļa novērtējums, kuru dokumentē zobārstniecības kartē. Svarīgi ir veikt arī zobu rentgenizmeklējumus, lai konstatētu ar aci nepamanāmus zobu caurumus un novērtētu nedzīvu zobu stāvokli. Tāpat izmeklēšanas laikā var ņemt žokļu nospiedumus, kuri nepieciešami, lai plānotu protezēšanas darbus.

KAS IR ĀRSTĒŠANAS PLĀNS?

Ārstēšanas plāns ir visu to manipulāciju plānojums, kurš izriet no pacienta mutes dobuma veselības stāvokļa, un šo manipulāciju izmaksas. Pacientam tiek sagatavota informācija par veicamajām manipulācijām, kādēļ tās nepieciešamas un cik tas izmaksās. Ārstēšanas plānu var sastādīt ļoti detalizētu vai arī vispārējos vilcienos.

KAS IR PROTEZĒŠANAS PLĀNS?

Protezēšanas plāns ietver protēžu darba plānojumu un izmaksas. Šeit var būt divi vai trīs ārstēšanas plāna varianti. Sarunu ceļā ārsts un pacients nonāk pie optimālā risinājuma, ņemot vērā medicīniskos un finansiālos faktorus. Tikai tad, kad ir noskaidrots, kāds ir gala protezēšanas variants, var uzsākt darbu pie mutes dobuma sagatavošanas un vēlāk- protezēšanas.

saņem konsultāciju vai piesaki vizīti