zobu protezēšana

dentamix

mūsdienīga zobārstniecības klīnika Rīgā un Ādažos

Ko darīt ja sāp zobs ?

Zobu sāpes ir viena no nepatīkamākajām pieredzēm, ko mēs varam piedzīvot. Neatkarīgi no tā, vai sāpes ir pēkšņas vai lēnām attīstās, tas ir signāls, ka jāveic atbilstoši pasākumi. Ja rodas jautājums, ko darīt, ja sāp zobs, šajā rakstā sniegsim praktiskus padomus, lai mazinātu sāpes līdz došanās pie zobārsta.

IETEIKUMI KO DARĪT

1. Apmeklē zobārstu. Zvani mums, mēs varam palīdzēt!

Lai gan šie padomi palīdzēs īslaicīgi mazināt sāpes, ir svarīgi apmeklēt zobārstu, lai noskaidrotu sāpes cēloni un saņemtu atbilstošu ārstēšanu. Ja zobs ir bojāts, nepieciešama ārstēšana, piemēram, kanāla ārstēšana, plombēšana vai pat ekstrakcija. Ja sāpes ir smagas, zobu abscesa vai infekcijas pazīmes ir redzamas, nekavējoties dodies pie speciālista.

2. Novērtē sāpes un to lokalizāciju

Pirmais solis, kad jūti zobu sāpes, ir rūpīgi novērtēt tās raksturu. Vai sāpes ir asas un pēkšņas, vai drīzāk pulsējošas un pastāvīgas? Vai sāpes ir saistītas ar temperatūras izmaiņām, piemēram, ēdot karstu vai aukstu ēdienu? Ja sāpes ir ļoti spēcīgas vai turpinās vairākas stundas, tas var norādīt uz nopietnāku problēmu, piemēram, zobu abscesu vai nerva bojājumu.

3. Izmanto sāpju mazināšanas līdzekļus

Lai mazinātu sāpes, vari izmantot bezrecepšu pretsāpju līdzekļus, piemēram, ibuprofēnu vai paracetamolu. Tie palīdzēs mazināt iekaisumu un sāpes. Tomēr ir svarīgi ievērot norādījumus uz iepakojuma un neizmanto tos ilgāk par ieteicamo laiku, jo tas var izraisīt blakusparādības.

4. Izskalo muti ar sālsūdeni

Sālsūdens skalošana ir viens no vienkāršākajiem un drošākajiem līdzekļiem, lai mazinātu zobu sāpes. Sajauc tējkaroti sāls ar siltu ūdeni un izskalo muti dažas reizes dienā. Sālsūdens palīdz nomierināt iekaisumu un samazināt baktēriju daudzumu mutē, kas var veicināt infekciju.

5. Izmanto aukstumu, lai mazinātu pietūkumu

Ja sāpes ir saistītas ar pietūkumu vai iekaisumu, var palīdzēt auksts komprese. Pieliec aukstu, slapju dvieli vai ledus iepakojumu pie vaiga, kur atrodas sāpošais zobs. Aukstums palīdzēs samazināt iekaisumu un mazināt sāpes. Atceries nelikt tieši uz ādas ledus, bet izmantot audumu, lai izvairītos no ādas apdegumiem.

6. Izvairies no kairinošiem pārtikas produktiem

Kad zobs sāp, ir svarīgi izvairīties no pārtikas produktiem un dzērieniem, kas var kairināt zobu vai pastiprināt sāpes. Tas attiecas uz ļoti karstiem, aukstiem, skābiem vai saldiem produktiem, piemēram, sulām, konfektēm vai citrusaugļiem. Labāk izvēlēties mīkstu, siltu pārtiku, kas nekairinās zoba virsmu.

7. Veic zobu higiēnu, bet uzmanīgi

Pat ja zobs sāp, ir svarīgi turpināt tīrīt zobus, lai novērstu papildu infekcijas risku. Tomēr esi uzmanīgs un tīri ap sāpīgo zonu maigi. Izvairies no spēcīgas zobu birstes spiediena, jo tas var pastiprināt sāpes vai izraisīt asiņošanu. Ja sāpes ir saistītas ar bojātu vai saplīstamu zobu, mēģini tīrīt tikai apkārtējo zonu.

8. Ko darīt, ja zobu sāpes neizzūd?

Ja zobu sāpes neizzūd pēc dažām dienām vai kļūst vēl stiprākas, nekavējoties meklē zobārsta palīdzību. Dažos gadījumos, piemēram, ja sāpes ir saistītas ar zobu abscesu, tas var radīt nopietnus sarežģījumus un prasa steidzamu medicīnisku iejaukšanos.

saņem konsultāciju vai piesaki vizīti