zobu protezēšana

dentamix

mūsdienīga zobārstniecības klīnika Rīgā un Ādažos

NODERĪGI PADOMI ZOBU KOPŠANAI

Devies pie zobārsta un sāpošo zobu nācās izraut? Tagad tā vietā ir tukšums, kas ar kaut ko jāaizpilda? Bieži vien pirmais, kas cilvēkiem iešaujas prātā, ir zobu implants, bet tas nebūt nav vienīgais variants. Pirms izvēlies šo risinājumu, pajautā savam zobārstam par citām iespējām, lai ne tikai atrastu sev piemērotāko, bet arī finansiāli izdevīgāko.

Tā vien šķiet, ka zobu sāpes ir vienas no nepatīkamākajām sāpēm, kādas cilvēks var piedzīvot. Viņš nespēj ne ēst, ne gulēt, ne pilnvērtīgi darīt savu darbu. Citreiz sāpes ir tik mokošas, ka viņa vienīgā doma ir ātrāk tās izbeigt: vienkārši zobu izraut. Bet vai tas tiešām ir labākais risinājums? Kā rīkoties, ja sāp zobs, un kā to ārstēt?

Tumšs priekšzobs uzreiz ir pamanāms, jo vizuāli izceļas uz pārējo zobu fona, un tas cilvēkam var radīt traucējošus ierobežojumus: gribēsies mazāk smaidīt vai paslēpt smaidu ar plaukstu, var rasties vēlme izvairīties no fotokameras objektīva un cilvēkiem. Ja tumšs sānu zobs pārāk lielu diskomfortu nerada, tad tumša priekšzoba dēļ cilvēkam var rasties pat psiholoģiskas problēmas, jo, katru rītu pamostoties, spogulī pretī raudzīsies nepievilcīgs smaids.

zobu kroņi

Vai esi pamanījis, ka skatuves cilvēkiem ir izteikti balts smaids? Uz skatuves tas ir vajadzīgs, lai skatītāji arī tālākajās rindās šo skaistumu varētu pamanīt, bet zobārste Ineta Majore norāda, ka ikdienā saskaras ar gluži pretēju lūgumu: Cilvēki vēlas baltus, skaistus zobus un skaistu smaidu, bet ar žilbināšanu pārspīlēt nevēlas. Šāds smaids neizskatās dabisks. Kā panākt, lai visas zobu nepilnības tiktu novērstas un vienlaicīgi tiktu iegūts skaists, dabisks smaids? Atbilde ir zobu kronīši.

Sākam jau pierast, ka Covid-19 pandēmija un ar to saistītie riski ir ieviesuši vērā ņemamas korekcijas mūsu ikdienas izvēlēs un ieradumos. Vairums cilvēku šajā situācijā cenšas pēc iespējas ierobežot kontaktus ar ārpasauli, sabiedrisku vietu apmeklējumus un izvairīties no sabiedriskā transporta izmantošanas, taču kā rīkoties, ja šādā pavisam nepiemērotā brīdī par sevi atgādina zobu sāpes ? Konsultē stomatoloģijas klīnikas Dentamix vadītāja zobārste Ineta Majore.

Pārtika, dzērieni (kafija, tēja, vīns, utt.), smēķēšana, medikamenti - ir tik daudz lietu, bez kurām mūsu ikdiena nebūtu iedomājama. Diemžēl viss uzskaitītais atstāj iespaidu arī uz mūsu zobiem: jo vecāki mēs kļūstam, jo dzeltenāki kļūst mūsu zobi. Viens no veidiem kā atgūt starojošu, baltu smaidu ir zobu balināšana. Kā šī procedūra notiek, kad drīkst balināt zobus un vai zobu balināšana zobiem ir droša, jautājām “Dentamix” zobārstei Inetai Majorei.

Vai esat pamanījuši, ka senioriem vācu filmās ir apburoši skaists smaids? Tas ir žilbinoši balts un viņi vienmēr ir tik laimīgi – komunikabli, jautri, smaidīgi… Paveroties apkārt, tā vien šķiet, ka Latvijā dzīvojošajiem senioriem no šīs vācu maģijas nekas nav ticis. Reti kurš atļausies uzsmaidīt pārdevējai veikalā vai skaļi smieties par dzirdēto joku. Ja arī smaids pasprūk, tad tas ir vai nu aiz cieši sakniebtām lūpām, vai ar priekšā pieliktu plaukstu.

saņem konsultāciju vai piesaki vizīti