zobu protezēšana

dentamix

mūsdienīga zobārstniecības klīnika Rīgā un Ādažos

SĀP ZOBS – RAUT VAI GLĀBT ?

SASTRUTOJIS ZOBS ?

Tā vien šķiet, ka zobu sāpes ir vienas no nepatīkamākajām sāpēm, kādas cilvēks var piedzīvot. Viņš nespēj ne ēst, ne gulēt, ne pilnvērtīgi darīt savu darbu. Citreiz sāpes ir tik mokošas, ka viņa vienīgā doma ir ātrāk tās izbeigt: vienkārši zobu izraut. Bet vai tas tiešām ir labākais risinājums? Kā rīkoties, ja sāp zobs, un kā to ārstēt? Jautājām Marikai Zinčenko, zobārstei no zobārstniecības prakses “Dentamix”.

KO DARĪT, JA SĀP ZOBS ?

Ja sāk parādīties zobu sāpes, uzreiz ir jāgriežas pie zobārsta. Noteikti nevajadzētu gaidīt līdz brīdim, kad sāpes vairs nespēj izturēt, vai izmēģināt tautas metodes, kā mazināt zobu sāpes, jo tas zoba glābšanu varētu sarežģīt. Piemēram, viens no sāpju cēloņiem var būt iekaisums, bet to noteikt varēs tikai ar zobu rentgena palīdzību. Tāpēc nekavējies: dodies pie sava zobārsta tiklīdz zobs sāk sāpēt vai uz diennakts zobārstniecību, lai saņemtu akūtu palīdzību, ja sāpes parādījušās naktī.

KĀ ZOBĀRSTS IZGLĀBS ZOBU ?

Vispirms zobārsts noteiks sāpju cēloni. Ja zobu kanālā tiešām ir radies iekaisums un nervs ir sastrutojis, viņš atvērs zobu, izņems iekaisušo nervu, rūpīgi iztīrīs šo vietu un izdezinficēs to ar antibiotikām. Zobā tiks ielikti medikamenti, ar kuriem Tev būs kādas 2 nedēļas jāpastaigā. Pakāpeniski zobu sāpes mazināsies un lēnām zobs atveseļosies. Pēc tam zobārsts to saplombēs un uzliks zoba protēzi vai kronīti, lai veselais, dzīvais zobs būtu pilnīgi pasargāts.

Pēc pusgada varēsi doties uz kontrol rentgenu, lai pārliecinātos, ka viss patiesi ir izārstēts un sadzijis, jo tas tik ātri nav redzams.

ZOBU RAUŠANA KĀ GALĒJAIS VARIANTS

Pat, ja zobu sāpes rada vēlmi to uzreiz izraut, nesteidzies. Zoba izraušana ir galējais variants, kas jāpielieto tikai tad, ja no zoba audiem nekas nav palicis pāri. Ja tie ir dzīvi, zobs ir jāmēģina atrestaurēt. Ja tas tiks izrauts, tā vietā paliks tukšums, kas būs jāaizpilda ar zobu protezēšanas vai zobu implantu palīdzību. Dabīgā zoba vietā būs nepieciešams izveidot mākslīgu, pārējiem zobiem līdzīgu zobu, un tas ir nesalīdzināmi dārgāks variants, nekā zoba glābšana.

Marika Zinčenko skaidro, ka zobārstu misija ir glābšana: izglābt dabīgos, dzīvos zobus, kas kalpos ilgus gadus. Tam ir jābūt pirmajam zobārsta piedāvātajam variantam. Ja viņš rentgenā redzēs, ka citu variantu tiešām nav, tikai tad viņš piedāvās zobu izraut un izstāstīs par alternatīvām tukšajai vietai. Padomā ilgtermiņā, noskaidro zoba aizstāšanas izmaksas un tikai tad pieņem lēmumu. Labāk tomēr ir saglabāt to, kas ir, ja reiz Tev ir tāda iespēja…

saņem konsultāciju vai piesaki vizīti