zobu protezēšana

dentamix

mūsdienīga zobārstniecības klīnika Rīgā un Ādažos

SKAISTS SMAIDS VECUMDIENĀS

Vai esat pamanījuši, ka senioriem vācu filmās ir apburoši skaists smaids? Tas ir žilbinoši balts un viņi vienmēr ir tik laimīgi – komunikabli, jautri, smaidīgi… Paveroties apkārt, tā vien šķiet, ka Latvijā dzīvojošajiem senioriem no šīs vācu maģijas nekas nav ticis. Reti kurš atļausies uzsmaidīt pārdevējai veikalā vai skaļi smieties par dzirdēto joku. Ja arī smaids pasprūk, tad tas ir vai nu aiz cieši sakniebtām lūpām, vai ar priekšā pieliktu plaukstu. Vēloties redzēt mums apkārt vairāk smaidu, devāmies noskaidrot, kas būtu jādara, lai arī Latvijā smaidītāju būtu vairāk.

KĀPĒC LATVIJĀ SENIORA SMAIDS NAV BIEŽA PARĀDĪBA?

Varētu teikt, ka kategorija “seniors” sākas no 60 gadu vecuma un ap to laiku liela daļa zobu jau ir zaudēti, bet tie, kas ir atlikuši, ir bojāti – vairākkārt laboti, plombēti un vāji turas kaulā. Tie ne tikai traucē seniora ikdienā, bet arī neizskatās pārāk patīkami, un seniors to apzinās. Viņam vairs nepatīk smaidīt un viņš savu smaidu sāk slēpt. Tas rada diskomfortu gan komunikācijā ar svešiniekiem (ja seniors vēl atļaujas to darīt), gan ar sev tuvajiem. Zūd motivācija būt sociāli aktīvam, rodas atstumtības sajūta un pašpārliecinātības trūkums. Lēnām seniors it kā izslīd no mūsu sabiedrības, un tas viss tikai smaida dēļ…

KĀ TIKT PIE SKAISTA SMAIDA?

Ar ko sākt? Dodies pie speciālista. Viņš novērtēs zobu stāvokli: noteiks, kuri zobi ir saglābjami un piedāvās īsto risinājumu, kas ir atkarīgs no veselo, spēcīgo zobu skaita mutē.Iespējamie risinājumi ir izņemamas protēzes:

Izņemama platīte – piemērota gadījumos, ja mutē ir palicis viens vai daži zobi. Platītē tiek izmantoti plastmasas zobi, kas izskatās ļoti dabiski. Lai tā turētos stingri, var ieskrūvēt divus implantus, kas piefiksēs protēzi.

Lokveida protēze – ērtāka, bet ir nepieciešami stipri zobi, kas to balstīs.

Protēžu cena ir atkarīga no tā, cik zobi trūkst, cik liela platīte būs jāizgatavo un kurš no protēžu veidiem tiks izgatavots. Piemērotāko variantu ieteiks ārsts, bet rezultāts vienmēr būs skaists. Ir vērts būt blakus senioram, kurš tikko ieguvis jauno zobu protēzi: smaids ir ļoti īsts un laimes pilns.

Ja arī starp Taviem mīļajiem ir kāds seniors, kurš ilgojas pēc skaista smaida, iespējams, ir vērts apdomāt dāvanu kartes iegādi. Tu ne tikai uzdāvināsi viņam smaidu, Tu uzdāvināsi jaunu dzīvi!

saņem konsultāciju vai piesaki vizīti