zobu protezēšana

dentamix

mūsdienīga zobārstniecības klīnika Rīgā un Ādažos

KO DARĪT, JA PRIEKŠZOBS KĻUVIS TUMŠS?

Tumšs priekšzobs uzreiz ir pamanāms, jo vizuāli izceļas uz pārējo zobu fona, un tas cilvēkam var radīt traucējošus ierobežojumus: gribēsies mazāk smaidīt vai paslēpt smaidu ar plaukstu, var rasties vēlme izvairīties no fotokameras objektīva un cilvēkiem. Ja tumšs sānu zobs pārāk lielu diskomfortu nerada, tad tumša priekšzoba dēļ cilvēkam var rasties pat psiholoģiskas problēmas, jo, katru rītu pamostoties, spogulī pretī raudzīsies nepievilcīgs smaids. Šāds priekšzobs var traucēt pat karjeras veidošanā un attiecībās. Kā atgūt skaistu smaidu un pašpārliecinātību? Jautājām zobārstei Inetai Majorei.

KĀPĒC ZOBS PALIEK TUMŠS?

Zoba tumšošanos pārsvarā izraisa bojājums, traumas vai iekaisis nervs, kura izņemšanas procesā radusies neliela asiņošana. Agrāk arī medikamenti varēja ietekmēt zobu struktūru un audus, veicinot tumšās krāsas parādīšanos, bet mūsdienās tas vairs nav tik aktuāli. Neviens tā īsti nevar izvairīties no tumša zoba, bet tas nenozīmē, ka turpmāk smaids būs jāslēpj. Ir vairāki veidi, kas ļauj atbrīvoties no tumšā zoba un iegūt skaistu smaidu.

ZOBĀRSTNIECĪBA PIEDĀVĀ VAIRĀKUS RISINĀJUMUS

Iespējamie risinājumi ir vairāki un rīcības plāns ir atkarīgs no zoba tumšuma pakāpes.

Ja zobs ir tikai nedaudz tumšs, viens no risinājumiem ir uzklāt zobam kompozīt pārklājumu, ar kura palīdzību panāk krāsas izlīdzināšanu. Tas iegūst tādu pašu krāsas toni kā pārējie zobi. Otrs variants, zoba iekšēja balināšana, bet zobārste Ineta Majore norāda, ka šis veids negarantē ilgstošu efektu, jo arī pēc iekšējās zoba balināšanas zoba tumšajam tonim ir tendence atgriezties.

Vidēji tumšas krāsas zoba gadījumā, vislabākais risinājums ir zobu kroņi. Vari likt tīras keramikas kronīti un ar to panākt krāsas izlīdzināšanos. Keramiskie zobu kroņi visvairāk atbilst zobu dabīgajam izskatam un krāsai, tāpēc tie ir īpaši piemēroti tieši priekšējiem zobiem. Vari pat atjaunot ar keramikas zobu kroņiem visus priekšzobus, iegūstot patiesi dabīgu un skaistu smaidu.

Ja zobs ir kļuvis ļoti tumšs, piemērotākais ir cirkonija kronis. Cirkonija keramikas zobu kroņi ir izturīgi, ļoti blīvi slāņos un estētiski piemēroti, jo to baltais, necaurspīdīgais materiāls neļauj zoba tumšajam tonim spīdēt cauri.

Kā redzi, zobārstniecībā ir vairākas metodes, kas ļauj novērst šo defektu. Atliek tikai doties pie speciālista, lai saprastu, kura palīdzēs tieši Tavam smaidam.

saņem konsultāciju vai piesaki vizīti