zobu protezēšana

dentamix

mūsdienīga zobārstniecības klīnika Rīgā un Ādažos

ZOBU BALINĀŠANA

zobu balināšana

KĀDI FAKTORI IETEKMĒ ZOBU PĀRKRĀSOŠANOS?

Visbiežāk zobu krāsu ietekmēt var šādi faktori:

1. ikdienā lietotā pārtika, tai skaitā dzērieni. Visbiežāk tas ir vīns, tējas, kafija, sarkanās bietes. To sastāvā ir spēcīgs, krāsojošs pigments, kurš piesaistās zoba virsmai- emaljai.

2. smēķēšana. Cigaretēs esošā darva un nikotīns spēj zobu pārkrāsot, jo darva pati par sevi ir tumša savukārt nikotīns ir bezkrāsains, taču, nikotīnam savienojoties ar skābekli, tas kļūst dzeltenīgs.

3. fizioloģiskais pacienta vecums. Zoba ārējais, caurspīdīgais slānis, saukts par emalju, sedz zoba dentīnu. Laika gaitā zobu tīrīšanas rezultātā emalja var palikt plānāka un cauri sāk spīdēt dentīns, kam ir raksturīga dzeltenīga nokrāsa.

4. traumas. To rezultātā zobs var mainīt krāsu, iegūstot pelēcīgu krāsu, vietām maigi rozā vai dzeltenīgu (ja dentīns spīd cauri). 

5. medikamenti. Zobu krāsošana var būt raksturīga, ja tiek lietoti antihistamīni vai arī medikamenti augsta asinsspiediena ārstēšanai. Ja laikā, kad bērniem formējas zobi (arī esot auglim mātes vēderā), tiek lietoti antibiotiķi- tetraciklīns vai doksicilīns, pastāv risks, ka šķiļoties kaula zobiem, tie būs pārkrāsojušies. Arī ķīmijterapija var negatīvi itekmēt zobu krāsu.

KĀ ZOBU BALINĀŠANA DARBOJAS?

Zobu balināšanā tiek izmantots noteiktas koncentrācijas ūdeņraža peroksīds. Mazās koncentrācijās tas zobiem nerada strukturālas izmaiņas, bet gan sašķeļ krāsvielu saites, tādējādi padarot zobus baltākus.

VAI PIRMS ZOBU BALINĀŠANAS IR JĀKONSULTĒJAS AR ZOBĀRSTU?

Jā, veicot zobu balināšanu ne tikai kabinetā zobārstniecības personāla uzraudzībā, bet arī mājas apstākļos, būtu jāpakonsultējas ar zobārstu, lai pacienta mutes dobums tiktu izmeklēts un pacients tiktu brīdināts, ja šādu procedūru nebūtu ieteicams veikt.

KĀDOS GADĪJUMOS ZOBU BALINĀŠANA NAV IETEICAMA?

Ja pacients izjūt zobu jutību arī ikdienā, tad, iespējams, pēc zobu balināšanas šī sajūta var pastiprināties. Balināt zobus nebūtu ieteicams:

1. ja ir slikta mutes dobuma higiēna. Ja pacientam, piemēram, ir hronisks gingivīts, tūskaina smagana, izteikts aplikums uz zobu virsmas, tad vispirms nepieciešams veikt mutes dobuma higiēnu un tikai tad zobu balināšanu;

2. ja ir atsegti zobu kakliņi- tad zobu jutība var palielināties;

3. ja ir vāja zobu emalja, ar tendenci bieži bojāties;

4. dziļš kariozs bojājums (zobu caurumi).

CIK ILGS LAIKS NEPIECIEŠAMS BALINĀŠANAI ZOBĀRSTNIECĪBAS KABINETĀ?

Balināšana kabinetā aizņem aptuveni 3 stundas.

VAI VAR PRECĪZI NOTEIKT, KĀDS TONIS ZOBIEM TIKS IEGŪTS PĒC BALINĀŠANAS?

To, kāda balināšanas pakāpe tiks iegūta katrā individuālā gadījumā, nav iespējams noteikt. Zobiem ar dzeltenu vai dzelteni- brūnu nokrāsu ir iespējams sasniegt labāku balinošo efektu kā zobiem ar pelēku vai pelēki- brūnu nokrāsu. Savukārt, zobiem, kuri no dabas jau ir samērā gaiši, balināšanas efekts būs minimālāks.

VAI PĒC BALINĀŠANAS IEGŪTAIS TONIS PALIKS NEMAINĪGS?

Pacientam jārēķinās ar to, ka pēc procedūras pirmo 24- 48 stundu laikā zobu tonis var kļūt par pustoni tumšāks. Ir nepieciešamas apmēram 2 nedēļas līdz zobi iegūst pamattoni.

VAI PĒC BALINĀŠANAS IR JĀMAINA PLOMBES?

Balināšanas procedūras laikā zobi kļūst gaišāki, bet plombe paliek tādā pašā tonī, kā bija pirms zobu balināšanas, tādēļ bieži vien ir nepieciešama plombes nomaiņa pēc balināšanas.

KO DARĪT, JA PĒC BALINĀŠANAS TAJĀ PAŠĀ DIENĀ ZOBI IR ĻOTI JUTĪGI?

Pēc balināšanas pacients var izjust un var arī neizjust zobu jutīgumu. Tomēr, ja šis jutīgums ir traucējošs, liekas, ka, iespējams pat pacients izjūt sāpes, tad šādos gadījumos ieteicams iedzert kādu pretsāpju līdzekli. Parasti nepatīkamās sajūtas jau ir mazinājušās nākamajā dienā.

VAI IR JĀIEVĒRO SPECIĀLA DIĒTA PĒC ZOBU BALINĀŠANAS?

Jā, pacients parasti pēc balināšanas tiek instruēts par atļauto un neatļauto produktu lietošanu uzturā. Parasti pirmās pāris dienas pacients nevar lietot neko tādu, kas varētu zobus iekrāsot- sarkanās bietes, kafija, tēja, baltvīns, sarkanvīns, produkti ar  augļu, ogu, dārzeņu un citu dabisku vai mākslīgu krāsvielu piedevām, un citi produkti.

CENAS

Zobu balināšana ar Fläsh zobu balināšanas sistēmu - 360.00€

saņem konsultāciju vai piesaki vizīti